نمایش نوار ابزار

نه امهال مالیات، نه فرصت بازپراخت تسهیلات/ 50 درصد از هتل‌های استان مرکزی تعطیل شدند

پنج‌شنبه 17 دسامبر 2020

 

رییس جامعه هتلداران استان مرکزی گفت: از ابتداى كرونا وعده‌هاى دولتى زیادی به هتل‌ها داده شده است و همه این را می‌دانیم؛ متاسفانه به بسیاری از این وعده‌ها عمل نشده و استان مرکزی نمونه روشنی از این مساله است.

مهرداد سمیعی افزود: دولت مسئله امهال در پرداخت هزینه حامل‌هاى انرژى را مطرح كرده بود و قرار بود هزينه‌ها را بعد از پايان كرونا بگيرد. متاسفانه ادارات برق، آب و گاز استان در این زمینه همكارى نكردند و حتی انشعاب واحدهایى را هم که هزينه‌هايشان را طبق وعده دولت پرداخت نكردند، قطع مى‌کنند. موضوع ديگرى كه گريبانگير هتل‌هاى استان شده، بحث ماليات است. اداره مالیات توجهى نمى‌كند و كار خودش را انجام مى‌دهد و كوچكترين كمكى به واحدهاى اقامتى استان نداشته است.

او در مورد تسهيلات بانكى برای واحدهای زیان‌دیده بر اثر کرونا هم گفت كه اگرچه اعلام شده بود بازپرداخت این تسهیلات شش ماه تنفس خواهد داشت اما اصلا دوران تنفسى وجود نداشته و كسانى كه شهريور و يا مهر وام گرفتند، از آبان‌ماه در حال بازپرداخت اقساط خود هستند. سمیعی همچنین عنوان کرد: قرار بود به واحدهایی هم که اقساط معوقه دارند، فرصت داده شود تا بتوانند خودشان را بازیابی کنند اما هیچ فرصتی داده نشد و هتل‌ها اكثرا با متحمل شدن جرايم ديركرد درحال پرداخت تسهيلات هستند.

رییس جامعه هتلداران استان مرکزی به مساله عدم همکاری سازمان تامین اجتماعی هم اشاره کرد و توضیح داد: یکی از جاهايى كه به هيچ عنوان همکاری نمی‌کند، تامین اجتماعی است. تمام هتلها دارند بيمه كارفرما و بخش مربوط به كارگر را به طور كامل پرداخت مى‌كنند و وعده‌هاى دولت در ارتباط با مهلت دادن تامین اجتماعی برای پرداخت حق‌بیمه‌ها اصلا عملی نشده و تاثيرى روى عملكرد ایت سازمان نداشته و این در استان مرکزی بسیار مشهود است.

او میزان تضرر هتل‌های استان مرکزی را در 10 ماهی که از شیوه کرونا می‌گذرد، حدود ٥٠٠ ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ٥٠ درصد از هتل‌هاى استان در تعطيلى كامل به سر مى‌برند.

سمیعی همچنین در مقام عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران از هیئت مدیره این جامعه به خاطر تلاش‌هایشان قدردانی کرد و افزود: از زحمات آقاى دکتر حمزه‌زاده و آقاى شيروانى، رییس و نایب رییس جامعه هتلداران ایران كه پيگير مسائل و مشكلات هتلداران هستند، تشكر ويژه اى دارم. همچنین از آقای اسکندریون، دبير محترم جامعه هتلداران نیز بابت زحمات بی‌وقفه‌ای که می‌کشند و پی‌گیری‌هایی که در زمینه مسائل فنى صنعت هتلداری انجام می‌دهند، به نوبه خود سپاسگزاری می‌کنم. در این کمتر از یک سالی که وارد هيات مديره جامعه هتلداران شده‌ام، به خوبی در جریان سختی کار هیئت مدیره شده‌ام و دیده‌ام که چطور هر کس بخشی از این بار سنگین را به دوش می‎کشد. از همه همکاران عزیزم در هیئت مدیره به خاطر زحمات‎شان تشکر می‎کنم.

دیدگاه ها